תפריט

ג’בל ראם ירדן – טיול הטיפוס הקלאסי

אזור ואדי ראם בירדן הוא נפלא – נוף עוצר נשימה, פסגות וצוקים לכל  עבר ו…מתאים לכולם (אין צורך בניסיון קודם), כל אחד יכול לטפס על פסגת ג’בל ראם!

 

הירשמו לטיול הטיפוס הקלאסי שמעפיל לפסגת ג’בל ראם (1756 מטר – השנייה בגובהה בירדן והמרשימה ביותר).

תוכנית הטיול:

אורך הטיול: שלושה ימים
תאריכים קרובים: 29 בנובמר-01 בדצמבר 2018
                         20-22 בדצמבר  2018
10-12 בינואר 2019
07-09 בפברואר 2019
14-16 במרץ 2019
21-23 באפריל 2019 (חוה”מ פסח)

על הטיול:

ג’בל ראם הוא אחד מהטיולים היפים והטובים בעולם. הטיול, שאינו קל, מגוון בנופי מדבר ייחודיים ומראות עוצרי נשימה. אנו נתאים את המסלול הטוב ביותר עבורכם כדי שתחוו גם את הקושי, את ההוד ובעיקר את ההתרגשות שיש במקום.
בטיול נטפס אל פסגתו של ג’בל ראם (1754 מ’) – ההר השני בגובהו בממלכת ירדן, שכל צידיו הם מצוקים של מאות מטרים. לאורך מאות שנים היו הבדואים המקומיים מטפסים לחלקו העליון של ההר על מנת לצוד יעלים – הם מצאו נתיבי טיפוס מדהימים ביופיים, מעברים שאינם קשים פיזית, אך נראים בלתי אפשריים במבט ראשון. תוך כדי טיפוס על מדפי סלע ומעבר נקיקים צרים נעלה בגובה ונתקדם לעבר הפסגה. הנוף, שבתחילת היום יזכיר לנו את נופי הנגב ואילת, הופך במהלך היום לעוצמתי והתצפית מהפסגה הא בלתי נשכחת. הירידה מההר היא חוויה דומה עם מספר גלישות בתוך קניון מרשים ביותר.

 למה לטייל ולטפס עם טיפוס טבעי: כי אנחנו מחויבים דבר ראשון לשלומכם ולהרגשת הבטיחות שלכם בטיול. שתהנו ותחוו את הטיול במקסימום בטיחות ומקסימום כיף. לכן אנו החברה היחידה שעובדת עם מדריכי טיפוס (לא מדריכי גלישה) מוסמכים, שכל אחד מהם מטפס פעיל ומכיר את מסלולי הפסגות והטיפוס בואדי ראם באופן מקיף ומפורט. נשמח לענות על כל שאלה ונשמח שתבחרו לצאת איתנו לג’בל ראם.

 תוכנית מפורטת:

יום חמישי: נפגשים מוקדם במעבר הגבול “ערבה” (ליד אילת), התארגנות אחרונה על ציוד טיפוס (רתמות וקסדות) ומעבר הגבול. קניית אוכל בעקבה ונסיעה במונית לישוב בואדי ראם. בואדי ראם נעשה  טיול מעגלילקניון רקעבת וקניון זרנוק אל דבר (שילוב של טיפוס פשוט וגלישה בקניון אבל חול צבעוני ותצפית יפה על הכפר והסביבה). בערב נתארח באוהל בדואי לארוחה ולינה.

יום שישי:

השכמה מוקדמת, א.בוקר קלה ויציאה בג’יפ לצד השני של ג’בל ראם משם מתחילים בעליה לפסגה. במשך כל היום נעלה ונטפס עד לפסגת ג’בל ראם תוך היעזרות בחבלים במקומות הבעייתיים. נגיעה לפסגה אחרי הצהריים ונראה את כל אזור ואדי ראם מזווית חדשה ומרתקת. מהפסגה נבצע ירידה קצרה לאזור הלינה בתחתית הפסגה (כחצי שעה הליכה מהפסגה). הלינה תתבצע בשקי שינה בשטח.

יום שבת:

עליה לזריחה לפסגה פעם נוספת (אופציה). בהמשך ירידה מהפסגה לכיוון הכפר בהליכה וכ-6 גלישות לקניון הגדול (סנפלינג). בשעות אחר הצהריים המוקדמות נגיע לכפר וניסע חזרה למעבר הגבול.

המקום, במשך מאות שנים בהם נהגו לעלות ולצוד יעלים על ההר. מפסגת ג’בל ראם נשקף כל אזור הואדי ונופי מצוקים מרשימים של מאות מטרים על פני קילומטרים רבים. במהלך הטיול אנו נאבטח את כל החלקים החשופים בצורה הפשוטה והבטוחה ביותר, תוך שמירה על בטיחות לאורך כל הדרך.

 מי יכול להצטרף הטיול מומלץ למטיילים מנוסים מטיבי לכת. מסלול הטיול בדרך כלל אינו ארוך (כ-10 קילומטר) אך נצטרך לסחוב ציוד ליומיים כך שכושר סביר וסיבלת לב ריאה בסיסית נדרשת. הטיול כולל הליכה וטיפוס במקומות תלולים וכרוך במעברים שמחייבים זהירות ו”ראש לגבהים”, אך הדרכנו כבר אנשים מבוגרים (בני כמעט 70!) לפסגה ובטוחים שכל אדם בעל כושר סביר יוכל לטייל איתנו.

אנו מספקים הדרכה ע”י מדריכי טיפוס בג’בל ראם, ציוד טיפוס וגלישה, אירוח בדואי + לינה, ביטוח לפעילות, תשלום בכניסה לשמורת ואדי ראם, נסיעות בירדן, מדריך ירדני ושוטר מלווה, אוכל (על בסיס א.ערב וא.בוקר). בגלל אופיו של הטיול, יחס החניכה הוא 1:4 בלבד.

ביטחון הטיול בירדן: לאורך כל הטיול נהיה מלווים בשוטר ומדריך טיולים ירדני. על פי הנחיות המטה ללוחמה בטרור אין שינוי בהתראה לטיול בירדן (יש כבר שנים אזהרה כללית). טיולים בירדן נערכים כל השנה ואנו נמצאים בקשר מתמיד עם אנשי הקשר שלנו בירדן. בנימה אישית יותר נוסיף, כי אנו מטיילים ומטפסים בירדן משנת 1998 ומעולם לא נתקלנו בבעיה ביטחונית או בהרגשת חוסר ביטחון.

מעוניינים להצטרף לטיול? הירשמו עכשיו

טופס הרשמה וגילוי נאות

פרטי המטייל:

תנאי ביטול

  • במקרה של ביטול עד 96 שעות ממועד היציאה לטיול יבוצע החזר מלא.
  • במקרה של ביטול פחות מ-96 שעות ממועד היציאה לא יוחזר תשלום.

אפשרויות תשלום *

  • תשלום במזומן / העברה בנקאית/המחאה יבוצע לחשבון 6578601 ע"ש דוד יפרח, בבנק לאומי (10) סניף מס' 727
  • תשלום באפליקציית ביט יועבר לנייד הבא: דודו יפרח 052-2375297
  • בתשלום בכרטיס אשראי יבוצע טלפונית למספר: 055-6607500