תפריט

משלחת טיפוס לאיילנד פיק 6,189 מטר + טרק האוורסט בייס קמפ 5,350 מטר

משלחת טיפוס לאיילנד פיק 6,189 מטר + טרק האוורסט בייס קמפ 5,350 מטר

משך הטיול: 20 ימים ׁׁׁׁ(19 לילותׂ)

מועד: 27 במרץ, עד ה 15 באפריל 2024

עלות המשלחת לאיילנד פיק: 4,800 דולר (לא כולל טיסה)

עלות טרק האוורסט בייס קמפ: 3600 דולר (לא כולל טיסה)

עלות טיסות מוערכת: 1,300 דולר (מחיר סופי ייקבע ביום הכירטוס)

 

על ההר:

טיפוס לפסגת האיילנד פיק בנפאל – חוויה מרגשת של פעם בחיים.
איילנד פיק או בשמו המקומי Imja Ts (6,189 מטר) נמצא בשמורת סגרמטה (האוורסט) במרכז ההימלאיה הנפאלית, בקרבה להרים המפורסמים בהרי ההימלאיה. באזור זה נמצאים 4 מתוך 6 ההרים הגבוהים בעולם, האוורסט (8,850 מטרים), לוהוטצה (8,516 מטרים), מקאלו (8,485 מטרים) צ'ו אויו (8,201 מטרים), קצת יותר מרוחק, כולם מתרוממים זקוף, מעלה מעל סביבתם, מלכים ונסיכים, בני האצולה של ממלכת ההימלאיה.
השם איילנד פיק ניתן לו ע"י אריק שיפטון שהשתתף במשלחת לאוורסט בשנת 1953 ותאר את ההר כפי שנראה מהכפר דינגבוצ'ה כאי בים של קרח. מיקומו של ההר (בלב ליבה של החלק הגבוה ביותר של ההימלאיה) והקושי הטכני (הנוח באופן יחסי) של הטיפוס עליו הופכים אותו לאטרקטיבי מאוד פופולרי בקרב מטפסי הרים וחובבי אתגר מכל העולם. הטרק מציע נופים הרריים היפים והמרשימים בעולם, זהו מסע אל ביתם של ההרים האדירים והאנשים החיים בצלם המאיים של הרים אלה, בני שבט השרפה, אל עולמם התרבותי, דתם הבודהיסטית ואל המנזרים הרבים בדרך. הטרק עובר דרך כפרים ציוריים שטחו של הפארק הלאומי סגרמאטהה. היתרון הגדול של הפסגה הזו היא האפשרות לטפס לגובה של מעל 6,000 מטר כן לחוות ולהתנסות בטיפוס שהוא לא טכני יותר מידי

יעד המשלחת

המשלחת תצא למחנה הבסיס של הר האוורסט, לאחר מכן נמשיך למחנה הבסיס של איילנד פיק וממנו נעפיל לפסגת האיילנד פיק 6,189 מטר.

לתשומת ליבכם!

 • המשלחת כוללת ימי הליכה וימי טיפוס ארוכים, בתנאי גובה קיצוני (מעל גובה 5,500 מטר). ביום הפסגה הולכים כ 12-15 שעות ברציפות!
 • ההשתתפות במשלחת מחייבת ידע מקדים בגלישה.
 • אין דרישה לידע טכני בטיפוס הרים (זה יירכש בזמן המשלחת), אולם מטרת המשלחת אינה לימוד טיפוס!
 • נדרש כושר גופני מעולה ונכונות לעמוד במאמצים חריגים ומתמשכים הם חובה.
 • במהלך הטיפוס נלך עם תרמיל יום. הציוד הכבד עובר ממקום למקום באמצעות פורטרים – סבלים מקומיים.
 • במהלך הטיפוס נלון בכפרים/באוהלים. הלינה משותפת 2-3 בחדר, המקלחת והשירותים משותפים. אוהלים הלינה היא בזוגות

למה לטפס איתנו?

צוות המדריכים שלנו עם ניסיון טיפוס רב הכולל טיפוס לפסגת הר האוורסט (8,849 מטר) והקמט (7,756 מטר), הר להוטצה, הר וינסו , הר דנאלי' הר מקאלו, איילנד פיק, מרה פיק , לבוצ'ה ועוד ניסיון רב בהרים גבוהים ומורכבים . ניסיון רב בהובלה של משלחות טיפוס רבות בהימאליה ובכל העולם.

כל המדריכים הם מדריכי טיפוס מוסמכים עם ההסמכה הגבוה ביותר בתחום הטיפוס בארץ.אנו שמים דגש רב על הכנת הקבוצה בארץ, מקיימים מפגשי הכנה בהם שמים דגש על גיבוש הקבוצה, בוחנים את רמת הכושר ומלווים את המשתתפים ההכנה המנטלית והפיזית לפני המשלחת ובמהלך המשלחת. כמו כן נותנים ייעוץ ברכישת ציוד מתאים, יש ללקוחות שלנו הנחות משמעותיות בכל חנויות הציוד המובילות בתחום הטיפוס והטיולים.

תוכנית הטיול:

יום 1: נתב"ג–איסטנבול/דובאי-קטמנדו
המראה מנתב"ג בשעות הערב, נחיתת ביניים באיסטנבול/דובאי וטיסת המשך לקטמנדו בירת נפאל. נחיתה בקטמנדו בשעות הצהריים של היום למחרת או באותו יום תלוי בטיסה בחברת תעופה.

יום 2: קטמנדו
נחיתה בשעות הצהריים בנמל התעופה של קטמנדו והסעה למלון בעיר שם נקבל חדרים, נבדוק את הציוד במידה ויהיה זמן נעשה טיול בעיר קטמנדו. קטמנדו הינה בירת נפאל והעיר הגדולה בה עם כמיליון תושבים. העיר שוכנת בעמק מרהיב בגובה 1400 מטר ותוחמים אותה 2 נהרות. אחה"צ נקדיש להשלמת ציוד והכנות אחרונות, במידה וישאר זמן נקדיש אותו סיור בעיר. בערב נתכנס לארוחת ערב משותפת. לינה בקטמנדו במלון. מלון ברמה 4 כוכבים.

יום 3: קטמנדו – לוקלה – פקדינג
טיסת בוקר מוקדמת במטוס קל שאורכת כ-40 דקות אל הכפר לוקלה ממוקם על מורדות ההימלאיה בגובה של כ-2800 מטר. הכפר הוא נקודת המוצא  (והסיום) לטרק שלנו ושם גם נפגוש את הפורטרים שילוו אותנו בטיול. התארגנות קצרה בכפר ולאחריה נצא לדרך במגמת ירידה אל עבר הכפר פקדינג (Phakding) שנמצא בגובה 2600 מטר. אורכה של ההליכה כ-6 ק"מ (כ-4 שעות הליכה) ובדרך נחצה יערות ונצעד לאורכו של נהר הדוד קוסי (נהר החלב) נקרא כך בשל הקצף שנוצר בו זרימה שוצפת. ארוחת ערב ולינה בגסטהאוס בכפר פקדינג.

 יום 4: פקדינג – נמצ'ה בזאר
ארוחת בוקר מוקדמת שלאחריה נצא לעבר העיירה המפורסמת נמצ'ה בזאר, מרכז שבט השרפה, השוכנת בגובה 3,450 מטר. בדרך נעבור על גשרים תלויים מעל נהרות, נעבור בכפרים באנקר ומונג'ו (2,835 מטר) ונקנח בעלייה מאתגרת ביער עם נוף מרהיב ברקע (כולל תצפית ראשונה אל האוורסט) עד שנגיע לנמצ'ה בזאר שוקקת חיים. יום ארוך. משך ההליכה בין 6-8 שעות הליכה. ארוחת ערב ולינה בנמצ'ה בזאר.

יום 5: נמצ'ה בזאר
נקדיש את היום להתאקלמות בגובה. נמצ'ה בזאר היא עיירה ידידותית, מפתיעה בגודלה ובעיקר במה שיש לה להציע. כמות הגסטהאוסים, המסעדות והחנויות גדולה מאוד וזה המקום האחרון להצטייד בו אם חסר משהו. כמובן נבקר בבית קפה המפורסם "שרפה באריסטה" . ביום זה נצא מנמצ'ה בזאר לטיול יום באזור כדי לעזור לגוף להתאקלם ונחזור לארוחת ערב ולינה בנמצ'ה בזאר.

יום 6: נמצ'ה בזאר – דבוצ'ה
נתחיל לעלות צפונה מנמצ'ה בזאר גבוה מעל נהר הדוד קוזי היורד הישר מקרחוני האוורסט. מולנו תישקף אחת הפסגות הנהדרות באזור, Ama Dablam. נחלוף על פני היישוב פונקי-טנגה (3,300 מ') ונעלה בעלייה מאתגרת דרך יער ארזי הימלאיה לעבר מנזר טנגבוצ'ה (3,864 מ'). מנזר טיבטי חשוב- הגדול ביותר בנפאל. מהכפר נשקף ביום בהיר מראה מהיפים ביותר בטרק: המנזר והכפר על רקע ההרים דגלי תפילה צבעוניים מתנופפים ברוח לכל עבר- מחזה שמשרה אווירה קסומה וייחודית. נמשיך טנגבוצ'ה הלאה במורד הרכס לכפר דבוצ'ה (3,820 מ') שם נלון. משך ההליכה כ- 7 שעות.

יום 7: דבוצ'ה – דינגבוצ'ה
ארוחת בוקר מוקדמת שלאחריה נעלה במעלה נהר האימג'ה ,שאותו גם נחצה בהמשך היום. נמשיך ונצעד במעלה העמק כשבדרך נחלוף על פני פיצול שבילים המוביל אל הכפר צ'וקונג, איילנד פיק ופאס הקונגמה לה אך אנו נמשיך בשביל עד הכפר הקטן דינגבוצ'ה (4,410 מ') השוכן אל מול פסגת האמה דאבלאם וקיר הקרח הדרומי של נופטסה שלא נכבש לעולם. משך ההליכה כ- 6 שעות. ארוחת ערב ולינה  בדינגבוצ'ה.

יום 8: דינגבוצ'ה
נקדיש את היום להתאקלמות בגובה. העיירה דינגבוצ'ה (Dingboche) חביבה ומפנקת ובה ננוח ונאגור כוחות. נצא מהעיירה לטיול יום קל באזור עם תצפיות ונופים מרהיבים כדי לעזור לגוף להתאקלם ונחזור אליה לארוחת ערב ולינה.

יום 9: דינגבוצ'ה – לובוצ'ה
ניפרד בשעות הבוקר דינגבוצ'ה ונחזור קמעה דרומה אל מזלג דרכים ושם נפנה בצעידה צפונה לכיוון הכפר פריצ'ה (4,200 מ'). מולנו יתנשאו נופי הרים אדירים וקרחוני הענק. נחלוף על פני הכפר הקטן דוגלה (4,600 מ') ונמשיך בצעידה עד שנגיע ללינה בכפר לובוצ'ה בגובה 4930 מ'. משך ההליכה כ- 7 שעות. ארוחת ערב ולינה בלבוצ'ה.

יום 10: לובוצ'ה  – בייסקמפ אוורסט – גורקשפ
לובוצ'ה נלך לגורקשפ ומשם לעבר מחנה הבסיס של הר האוורסט, הליכה לא קשה של כשעתיים צפונה במעלה קרחון פומורי-הגענו לשיאו של הטיול! אל בסיס ההעפלה (אוורסט בייס קמפ) השוכן בגובה 5357 מ' למרגלות ההר הגבוה בעולם. מכאן יוצאים מטפסי האוורסט לדרכם כל שנה באפריל. מהאוורסט בייס קמפ לא רואים את הפסגה המתנשאת כ-3 ק"מ מעלינו בגובה 8,848 מ', אך עדיין מדובר בחוויה מיוחדת לעמוד למרגלות ההר הענק הזה, ואף לצפות במפל הקרח האימתני קהומבו (Khumbu Ice-Fall) ממזרח למחנה הבסיס. בסיום הביקור באוורסט בייס קמפ נתחיל בירידה דרומה אל עבר הכפר גורקשפ נסיים בארוחת ערב ולינה בכפר. משך הירידה אל כפר גורקשפ כ-3 שעות.

יום 11: גורקשפ – צ'יקונג
נצא בבוקר מגורקשפ לכוון הכפר האחרון בדרך אל איילנד פיק. כפר של צ'יקונג נמצא  בגובה 4,750 מטר. משך ההליכה כ- 4 שעות. יום זה לא קשה במיוחד. אבל יום זה חשוב מאוד לטובת המנוחה והתאקלמות. כפר צ'וקונג נמצא תחת המורנה, קרחוני לוהטצה ונופצ'יה. לינה וארוחת ערב בגסטהאוס בצ'אוונג.

יום 12: צ'יקונג – מחנה הבסיס
נצא בשעות הבוקר המוקדמות מצ'יוקונג אל מחנה הבסיס של בסיס איילנד פיק הנמצא בגובה 5,100 מטר. יום הליכה קצר באופן יחסי.  משך ההליכה כ-4 שעות. מחנה הבסיס נמצא מתחת לרכס ולמפנה הדרומי של איילנד פיק. לינה באוהלים.

יום 13: יום התאקלמות ותרגולות במחנה הבסיס
יום מנוחה והתאקלמות וכן ביום זה נתרגל טיפוס על שלג וקרח, נלמד איך ללכת יחד קשורים וגם נכיר את ציוד הטיפוס על מנת שנוכל להתרגל אליו. לינה באוהלים.

יום 14: יום פסגה
יום הכי חשוב במסע שלנו. יום ארוך וקשה. נצא בשעות הלילה המוקדמות, כשעדיין חשוך בחוץ, נצא לכיוון הפסגה, 6,189 מטרים. נמשיך בטיפוס תלול בלווי בולדרים, עד שנגיע לקרחון, אז השמש כבר תצא השמש בשעות הבוקר המוקדמות.  המסלול יעלה אותנו באופן תלול על מדרון שיוביל אותנו בתורו אל קו הרכס הצר של איילנד פיק. מרגע שנגיע לקו הרכס יתגלו בפנינו ההרים שמצפון, לוהוטצה, מקאלו והרים שכבר ראינו מדרום, אמה דבלאם ברונצה ועוד. העלייה לאורך כל הדרך מאובטחת ומדריכים מקצועיים יובילו את הקבוצה עד לפסגה. לאחר שהות קצרה בפסגה, נתחיל את הדרך הארוכה למטה, תוך כדי גלישה קלה והמשך שימוש באמצעי אבטחה. נגיע למחנה הבסיס בשעות המאוחרות אחר הצהריים ונלון לילה אחרון במחנה בסיס.יום ארוך. משך ההליכה כ- בין 12-15 שעות. זה יום שנקרא SUMMIT PUSH.

יום 15: מחנה בסיס – צו'קונג
בשעות הבוקר נקום נאכל ארוחת בוקר ונתחיל להתארגן ולארוז. מתחילים את הירידה בחזרה למטה.. משך הירידה  כ-4 שעות. לינה וארוחת ערב בכפר צ'קונונג.

יום 16: צ'וקונג – דיבוצ'ה
הליכה לדיבוצ'ה, ביום זה נרד כ-1000 מטר ונגיע לגובה של 3820 מטר. יום ארוך. ברובו במגמת ירידה . משך ההליכה כ- 6 שעות. לינה וארוחת ערב בדיבוציה.

יום 17: דיבוצ'ה- מונג'ו
טרק למונגו' 2800 מטר. ביום זה נרד עוד 1000 מטר. משך ההליכה כ- 6 שעות. לינה וארוחת ערב במונגו'.

יום 18: מונג'ו – לוקלה
ניפרד בבוקר מהכפר מונג'ו ונצעד דרומה לאורך נהר הדוד קוזי, נצא מפארק סגרמטה בחזרה אל לוקלה – נקודת ההתחלה של הטיול. משך ההליכה כ-5 שעות. ארוחת ערב ולינה בלוקלה.

יום 19: לוקלה – קטמנדו
טיסת בוקר קצרה ומרהיבה תביא אותנו בחזרה לקטמנדו בירת נפאל. ניסע לבית המלון ואת שאר היום נקדיש למנוחה סיורים רגליים במרכז העיר. ארוחת ערב  חגיגית  ולינה במלון ברמה 4 כוכבים בקטמנדו.

יום 20:יום חופשי וחזרה ארצה בשעות המאוחרות
יום חופשי בקטמנדו סיור במקדשי ואתרי העיר המופלאה. יום זה יכול לשמש אותנו כיום נוסף במידה ומזג אוויר לא יאפשר להגיע אל הפסגה ביום המתכונן. ביום זה אופציה לטוס בשעות הערב המאוחרות חזרה לישראל. לינה במלון ברמה 4 כוכבים.

יום 21: אופציאונלי – חזרה ארצה ביום למחרת בשעות הבוקר
יום אופציונלי בתוספת תשלום עבור לינה במלון. לאחר ארוחת בוקר נסיעה לשדה התעופה חזרה ארצה.

קהל היעד:

הטיול בדרגת קושי גבוהה ומיועד למיטיבי לכת בלבד!!! 

 

המחיר כולל: 

 •  כלכלה מלאה לאורך כל ימי הטרק, בקטמנדו על בסיס חצי פנסיון.
 •  3 לילות במלון בקטמנדו.
 • טיסה קטמנדו-לוקלה-קטמנדו.
 • אוהלים מקצועיים ומזרנים במחנה הבסיס על ההר.
 • אישור כניסה לשמורה ופרמיט לטיפוס על ההר.
 • צוות הדרכה מקומי מיומן כולל סבלים לאורך כל הטרק.
 • ביטוח עבור הסבלים והמדריכים המקומיים.
 • טבח וצוות מטבח בשהייה בשטח.
 •  מים זמינים ומטוהרים לאורך כל הטיול.
 • העברות והסעות בקטמנדו בהתאם ללו"ז המשלחת.
 • מדריך ישראלי.
 • ביטוח אחריות מקצועית וצד ג'.

  המחיר אינו כולל :

 • טיסה לקטמנדו (הערכה של 1300$).
 • אשרת כניסה לנפאל (כ-50 $)
 • חיסונים.
 • קניה או השכרה של ביגוד אישי וציוד טכני אישי (רשימת ציוד תסופק למשתתפים)
 • טיפים לצוות המקומי ולמדריכי המשלחת.
 • הוצאות בשדה התעופה, במעברים, קניות אישיות, ארוחות של במסגרת הטרק, אלכוהול.
 • חטיפי אנרגיה אישיים, אלקטרוליטים, תוספי תזונה.
 • מקלחות חמות במהלך הטרק (כ-5$).
 • פוליסת ביטוח אתגרית אישית.

 

תחבורה:

2 טיסות בינ"ל + 2 טיסות פנים.

תחבורה מקומית בהתאם לגודל הקבוצה.

 

לינה:

לינות בקטמנדו ברמת תיירות בסיסית (2 בחדר)

לינות בטרק בחדרים משותפים

תוספת ליחיד בחדר בקטמנדו: 300 דולר לשלושה לילות

 

כלכלה:

כלכלה מלאה החל מערב היום הראשון ועד לבוקר היום האחרון.

בימים בקטמנדו ארוחות הצהריים אינן כלולות במחיר ( כ- 10$ לאדם לארוחה).

המחיר אינו כולל שתייה קלה/משקאות אלכוהוליים/ארוחות נוספות.

 

ביטוח:

ביטוח נסיעות אישי עם הרחבות לקורונה ופעילות אתגר ולחילוץ יירכש ע"י המטיילים מיד לאחר שהטיול הוכרז כיוצא.

עותק פוליסה בתוקף יישלח במייל למארגנים.

למטיילים מומלץ לשקול בנוסף רכישת ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה.

 

חיסונים:

חיסונים נדרשים באחריות המטייל בלבד!!!

ניתן  להתעדכן  בנושא החיסונים במשרד הבריאות או במרפאות המטיילים 

 

הרשמה:

לנרשמים יישלח לינק לטופס הרשמה עם פירוט המסמכים הנדרשים

מטייל ייחשב כרשום לטיול רק לאחר הסדרת הרישום ותשלום המקדמה 

 

ציוד נדרש:

לינק לרשימת ציוד יישלח לנרשמים

דגש חשוב: משקל הציוד המקסימלי המותר לאדם בטיסות הפנים – 10 ק"ג 

 

דגשים חשובים:

קיום הטיול מותנה במספר משתתפים מינימלי.

המחיר הסופי של הטיסות ייקבע במועד הכירטוס.

תוספת ליחיד בחדר בלילות בקטמנדו (3 לילות) – 300 דולר.

משקל הציוד המקסימלי המותר לאדם בטיסות הפנים – 10 ק"ג 

פורטר אחד לכל 2 משתתפים (עד 10 קילו לאדם)

המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.

יש להביא בחשבון כי רמת שירותי התיירות ומושג הזמן בנפאל שונים מהנהוג במדינות מערביות

 

בכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו:

משרד- 055-6607500 [email protected]

דודו 052-2375297