תפריט

טרק לפסגת הרי האטלס וצפון אפריקה – טובקאל –  4,167 מטר

טרק לפסגת הרי האטלס וצפון אפריקה – טובקאל –  4,167 מטר

תאריכים: 03-10/10/2023

 

על האזור:
הרי האטלס הם רכס הרים בצפון-מערב יבשת אפריקה. ההרים משתרעים לאורך כ־2,400 קילומטרים.
רכס הרי האטלס הוא שם כולל לכמה רכסי הרים המשתרעים לאורכן של שלוש מדינות ה"מגרב" בצפון מערב אפריקה: תוניסיה, אלג'יריה ומרוקו. הם כוללים את אטלס התל, אטלס הסהרה והאטלס הגבוה.
האטלס הגבוה הוא רכס הרים החוצה את מרוקו מצפון-מזרח לדרום-מערב וגם הוא מחולק לשלושה חלקים:
* האטלס התיכון בצפון
*האטלס הגבוה במרכז
* הרי מול האטלס (או אנטי אטלס) בדרום

הנקודה הגבוהה ביותר היא ג'בל טובקאל, גובהה 4,167 מטר והיא גם הפסגה הגבוהה ביותר במרוקו ובצפון אפריקה.
ההרים והעמקים של האטלס שופעים מים, שמקורם בשלג והגשם היורדים בפסגות ההרים. המדרונות הגבוהים של האטלס משופעים בעצי אגוז מלך ובמורדות הנמוכים מגדלים תפוחים ודובדבנים ומעט שעורה וחיטה.

הטיפוס לפסגת האטלס:
מסלול מאתגר המיועד למיטיבי לכת הכולל ימי הליכה לא קלים. תנאי השינה טובים יחסית וכוללים, לרוב, חדרים עם מזרונים ומקלחת (לפעמים אפילו חמה).
השבילים עוברים בנופים פראיים ומדבריים אבל גם מלאים במים זורמים, בכפרים ציוריים ובוסתנים ירוקים. הצוות המקומי כולל מדריכים ופרדות שנושאות בשבילים הצרים את כל הציוד והאוכל.

מי יכול להצטרף למסע?
אנשים בעלי כושר גופני גבוה עם ניסיון בטיולים ארוכים ושהות בתנאי שטח קשים.
הטיפוס על הר הטובקל לא מצריך ניסיון בטיפוס וידע טכני, אך חשוב להבין שמדובר עדיין במסע מאתגר שמצריך כושר הליכה טוב מאוד והכנה מתאימה.
ההרשמה מותנת בהשתתפות ביום הכנה ובשיחת היכרות.

למה לטפס איתנו?
אנו מציעים לכם ליווי והכנה ע"י צוות מנוסה מאוד שהוביל מספר משלחות מוצלחות לפסגות ברחבי העולם כולל מספר גדול של משלחות מוצלחות לפסגת הקלימנג'ארו והר קניה ופסגות מעל 7,000 מטר .ליווי צמוד של מדריך כזה לאורך המסע ,שידע לתת לכם את העצות הדרושות והעזרה בזמן הנכון הוא ההבדל בין טיפוס מהנה ומוצלח לבין טיפוס מסכן חיים ולעיתים כרוך בסבל רב בגלל חוסר ניסיון.
כל משתתף יקבל פגישת הכנה וייעוץ לקראת המסע והנחות משמעתיות ברכישת ציוד למסע. 

תוכנית הטיול:

יום ראשון- טיסה ישירה למרקש, נחיתה בלילה והעברה ל"ריאד" (בית מקומי שהוסב למלון) במרכז העיר ליד כיכר ג'מע אל פנה המפורסמת. אם יתאפשר, נצאלסיור קצר בכיכר.

יום שני- אחרי ארוחת בוקר במלון נצא לכיוון הרי האטלס ועמק אימליל, ולאחר כשעה וחצי של נסיעה נגיע לתחילת המסלול ב- Oughlad Imi. לאחר התארגנות קצרה נעמיס את הציוד על גב הפרדות ונתחיל בטיפוס דרך הכפר ומשם עלייה לא קלה במזג אויר חם יחסית למעבר הרים
(פאס, הנקרא בשפה המקומית Tizi )
Techt'n Tizi, גובה 2,050 מ' שם נאכל ארוחת צהריים. אחרי מנוחה טובה, נמשיך בדרך יורדת לעמק Azzadene לעבר כפר ברברי מקומי בשם aissa Ait שם נישן ונאכל ארוחת ערב.
סה"כ הליכה של כ- 14 ק"מ

יום שלישי- לאחר ארוחת בוקר נלך לאורך העמק הירוק והפורה ובהדרגה נתחיל בעליה תלולה שעוברת באחד הכפרים היפים ביותר במרוקו – oussem Tizi, במעברים הצרים והתלולים שלו שמים זורמים בו בכל מקום. מהכפר נמשיך למקום הלינה שלנו ל- Tazarhart de Refugio שזה מבנה המיועד ללינת מטיילים וממוקם בעמק יפיפה מוקף בפרחים. לאחר הפסקת צהריים, נטפס למפל Cascadas khoufidene'd שנופל מההרים, נחווה אותו ונחזור לארוחת ערב ולינה ברפיוג' גובה 2,250 מ'.
סה"כ הליכה כ- 15 ק"מ

יום רביעי- יום קשה, לאחר ארוחת בוקר, נתחיל בטיפוס תלול ואיטי אל סידרת פסגות בגובה של כ-3,600 שנקראת Aguelzim Adrar שמהם נשקף נוף מהמם של 360 מעלות ונוכל לראות לראשונה את פסגת הטובקאל. משם נרד כ- 400 מטר ל- Toubkal Refugio גובה 3250 שזה ה- Camp Base לפסגה. לאחר ארוחת ערב נלך לישון מוקדם לאגור כוחות למחר.
סה"כ הליכה כ- 12 ק"מ

יום חמישי- נקום מוקדם, נאכל ארוחת בוקר אנרגטית ונצא בטיפוס תלול של 5-6 שעות לפסגת טובקאל!
כל הכבוד הגעתם לפסגה הגבוהה ביותר בצפון אפריקה!
לאחר שנשאף את אוויר הפסגות ונחווה את הנוף המהמם, נתחיל את דרכינו למטה, דרך ה- Camp Base ולמטה עד למקדש מיוחד שסוגד לשד מוסלמי, שם נאכל ארוחת צהריים, נטבול בנחל הקפוא, ונמשיך את הירידה עד לכפר Armed בו נישן במלון מפנק ונחגוג את סוף הטרק. סה"כ הליכה כ- 16 ק"מ.

יום שישי- אחרי ארוחת בוקר נרד ברגל לכפר Imlil, בדרך נעבור במפלים המפורסמים של אימליל, נסתובב קצת בכפר, ונצא בנסיעה של כ- 4 שעות לעיר אסווירה שלחוף האוקיאנוס האטלנטי, ונתמקם במלון מקומי.

יום שביעי- בבוקר נטייל בעיר, לאורך החוף, בין הדייגים ונאכל באחת המסעדות שלאורכו.
בערב ניסע כשעתיים וחצי למרקש ללילה האחרון ונצא להכיר את חיי הלילה שלה.

יום שמיני
בבוקר נצא לסיור מודרך במרקש, נכיר את ההיסטוריה היהודית בעיר ונעבור במגוון השווקים השוקקים והצבעוניים שלה. אחרי שנקנה מתנות (למי שצריך) ניסע לשדה התעופה לטיסת לילה הביתה.

מחיר למשתתף: 1500 יורו€ לא כולל טיסה (מחיר מוערך – $600-700)

מה אנו מספקים?
1. לינה במלונות (3-2 כוכבים) על בסיס פנסיון מלא, 2 משתתפים בכל חדר.
2. את כל הארוחות על ההר, לא כולל תוספות שתיה.
3. מדריך מקומי בנוסף למדריך ישראלי, פורטרים, פרידות וצוות מטבח.
4. קיט עזרה ראשונה הכולל דפיברילטור למקרה חירום.

הערות נוספות:
1.  המחיר אינו כולל כרטיס טיסה.
2.  כל משתתף צריך לרכוש ביטוח נסיעות הכולל הרחבה לספורט אתגרי וחילוץ ואיתור והרחבה לביטול נסיעה בשל מחלה או אילוצים אחרים ולשלוח לנו
העתק.
3. תוכנית הטיול יכולה להשתנות בהתאם להחלטת המדריך, אילוצי המקום וכו' יש לזכור שמדובר במדינת עולם שלישי שבה יש התנהלות שונה מזאת המוכרת לנו.
4. כל משתתף צריך לדאוג לציוד אישי בהתאם לרשימה מפורטת שתשלח לנרשמים.
5. יציאה במינימום 8 משתתפים.
6. המחיר לא כולל כל סעיף שלא צוין מעלה.
7.  ייתכן שינוי בלו"ז בהתאם לטיסות.
8.  מפגש הכנה ייערך כחודשיים לפני היציאה (אימון/טיול הליכה משותף).

תשלום

  1. מקדמה של 400 יורו במועד ההרשמה.
  2. תשלום עבור כרטיס הטיסה (תשלום ישירות לסוכנות הנסיעות).
  3. 700 יורו נוספים למשתתף- חודשיים לפני מועד היציאה.
  4. 400 יורו כחודש לפני מועד היציאה.

 

דמי ביטול

  • עד 2 חודשים לפני מועד היציאה- כל סכום המקדמה, תשלום עבור כרטיס הטיסה יוחזר בהתאם לתקנון חברת התעופה ישירות מולה.
  • 60 יום- 30 יום- החזר של 50% מהסכום ששולם.
  • 30 יום- 1 יום- לא יינתן החזר
  • ההתייחסות לכל משתתף הינה בנפרד, גם אם מצטרפים בני זוג ואחד מבני הזוג מבטל השתתפות בשל סיבה מוצדקת וזכאי להחזר כספי, ההחזר אינו חל גם על בן זוגו.

תהליך ההרשמה:

1.תשלום מקדמה.

2.רכישת כרטיס טיסה ברגע שמתאפשר.

3.מילוי הצהרת בריאות.

בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

דודו 052-2375297

משרד 055-6607500

[email protected]

שאלה מאוד נפוצה שאני נתקל בה היא –  " האם אני יכול לטפס את ההר?"

התשובה שלי היא פשוטה, אני שואל את המתעניינים אם יכולים ללכת 20 ק"מ ביום מבלי שזה יביא אותם לקצה, אם אתם יכולים ושומרים על כושר גופני במהלך השבוע אז נשארה שאלה נוספת והיא כמה אתם מוכנים לאתגר את עצמכם, טיפוס הרים הוא לרוב לא כיף ברגע המכריע שלו, כלומר ימי הפסגה הם בדרך כלל קשים, ארוכים וקרים, במידה וזה מרגש/מעניין אותכם לחוות את זה אז כנראה זה מתאים לכם, בהצלחה!!!!