תפריט

משלחת טיפוס לפסגת הדאו טיבה- ההימלאיה ההודית

משלחת טיפוס לפסגת הדאו טיבה- ההימלאיה ההודית

תאריכים: 11-28 באוקטובר 2019.

אורך בימים: 18 יום ת"א לת"א (12-13 ימים מלאים בשטח)

דרוג קושי (1-5):4

עלות: 3,700 דולר (בהרשמה מוקדמת עד ל- 15.03.19)

על האזור

מחוז "הימאצ'אל פראדש" ((Himachal Pradesh נמצא בצפון הודו, במרכז ההימלאיה  ההודית.

הוא גובל בחבל לדאק, ג'אמו וקשמיר מצפון ומערב, במחוזות "פונג'אב" ו"האריינה" מדרום, ובמחוז "אוטר פראדש" וחלקה הדרום מערבי של סין (טיבט) ממזרח.

רכס ההימלאיה הגדול (Great Himalayan Range) שחותך את המחוז בחלקו הצפוני, מצפון מערב לדרום מזרח, יוצר נוף אלפיני הררי מאוד, של רכסי ענק, עמקים ירוקים, מפלים ונהרות שופעי מים, שמנקזים את מי השלגים לואדיות.  פסגות הרכסים הגבוהים מתנשאים עד לגובה של כ-7000 מ', ומושלגים כל השנה. העמקים הירוקים ויערות הענק הם בית למגוון עצום של בעלי חיים וצמחייה, חלקם ייחודיים רק לאזור זה, ולא נמצאים בשום מקום אחר בעולם.

כל הטבע הפראי הזה משתרע על שטח עצום (מעל 200 קמ"ר) והופך את הימאצ'אל פראדש לגן עדן מרתק לאוהבי טבע, טיולים והרפתקאות.

חלק מהאזורים קרובים ונגישים דרך כבישים וערים גדולות, אחרים פראיים ומרוחקים מאוד, שהגישה אליהם קשה ומסובכת ואורכת ימים רבים. כך או כך כל אחד יכול להנות מהטבע כאן, במגוון דרכים: מסיור יומי ברכב, ועד למשלחות גילוי וטיפוס הרים של שבועות שלמים בשטח…

יעד המשלחת

הטיפוס להר ה"דאו-טיבה", אחד ההרים הגבוהים ביותר מעל קרחון מלאנה, מתחיל בטרק יפיפה בדרך אל בסיס ההר וממשיך במסלול טיפוס אלפיני טכני מגוון וקשה, בתנאי גובה רב ובסביבה מרוחקת ואינטימית בלב ליבה של ההימלאיה ההודית. מפסגת ההר, שגובהה מעל 6,000 מ' מעל פני הים,  נשקפת תצפית עוצרת נשימה בגובה העיניים על שלל הפסגות הגבוהות ביותר ברכסי האזור.

 

מסלול הטיפוס לפסגה הינו טכני (דרוג PD+ (. הוא מחייב ידע מעשי בטיפוס הרים, וכולל שימוש בחבלים, אמצעי עגינה, ואביזרי טיפוס קרח ושלג.

 

בלו"ז המשלחת תינתן האפשרות לטפס גם לפסגת הר "ג'אגאצוק" (Jagatsukh, 5232 מ'), יום אחרי נסיון הפסגה על הדאו-טיבה. המסלול לפסגת הג'אגאצוק קל וקצר יותר (PD, כ300מ טיפוס) מהמסלול לדאו-טיבה, ומפסגתו נשקף נוף פאנורמי יפיפה של העמקים והרכסים של עמק פארוואטי, על שלל פסגותיהם. המסלול יהווה חלופה עבור מי שלא יזכה לטפס על הדאו-טיבה.   

 

# ההשתתפות במשלחת מחייבת ידע מקדים בסיסי בטיפוס ועבודת חבלים. למשתתפים ללא רקע מתאים תידרש הכנה מקדימה בארץ.

# המשלחת כוללת ימי הליכה וימי טיפוס מלאים, בגובה רב, ובתנאי אויר דליל בחמצן.

 ההשתתפות במשלחת מחייבת בריאות תקינה וכושר גופני מעולה.

# בכל משך המשלחת נלווה בצוות עזר – סבלים, צוות מטבח ופרדות משא במידת הצורך.