תפריט

דודו יפרח

יליד 1973. גר במושב שפר שלמרגלות הר מירון, בעל תואר ראשון מהפקולטה לחקלאות ברחובות ושירת ביחידה מובחרת בצבא. מדריך טיפוס משנת 2004.

התחלתי לטפס לפני 20 שנים בדרום אמריקה, שם רכשתי ניסיון טיפוס על הרים גבוהים ובין היתר טיפסתי על הפסגה הגבוהה ביותר ביבשת אמריקה – אקונקגואה (6960 מטר). בהמשך רכשתי ניסיון טיפוס באלפים שם טיפסתי מסלולי סלע, מסלולי קרח ומסלולים מעורבים (קרח וסלע). בין היתר טיפסתי גם על המון-בלאן (4800 וקצת), גראנד גו'ראס ועל הר המטרהורן בשוויץ. בשנת 2005 טיפסתי עם עוד ישראלי נוסף לפסגתו של הקאמט – הר נידח בהימלאיה ההודית בגובה של 7756 מטרים והיינו לישראלים היחידים שטיפסו לפסגתו. הטיפוס נעשה ללא שימוש בחמצן ובתנאי שלג קשים שמנעו מרוב המשלחת להגיע לפסגה. בשנת 2006 הצלחתי לטפס לפסגת האוורסט במסגרת משלחת שלום בינלאומית (Everest – A climb for peace) שמטרתה גישור וחיבור בין אנשים בני דתות שונות מכל העולם. במשלחת שותף גם פלסטיני תושב אבו דאבי והטיפוס התבצע מצידו הטיבטי של ההר (הצד הצפוני).

בשנת 2011 הובלתי משלחת ישראלית ביחד עם איגור סטראגי'ליץ לפסגת החאן טנגרי (7010 מטרים) .

חלק לא מבוטל מניסיון הטיפוס שלי נרכש בוואדי ראם שבירדן שם אני מבלה זמן רב כל שנה ומטפס על מסלולים רבים ומגוונים. שם אני מוצא חיבור מושלם בין אהבת הטיפוס לאהבת הטבע. בשנת 2004 עשיתי קורס מדריכי טיפוס ומאז אני מדריך בעיקר בארץ ובירדן.

בשנים האחרונות עברתי הכשרה של מנחה קבוצות בשטח ומדריך לטיפול באמצעות הרפתקה במכון ווינגט, ומאז אני משלב בין הדרכה של פעילות אתגרית להתפתחות אישית וקבוצתית, אני מאמין מאוד בטיפוס ובאתגר ככלי להנעת תהליכים אישיים וקבוצתיים.

ליצירת קשר:

[email protected] או 0522375297