תפריט

טיפוס ביוון

טיפוס ביוון

טיפוס ביוון

יוון שנים היוותה יעד ראוי למטיילים ישראלים, בעיקר למטיילים שחיפשו נופש, ים, בטן גב

בשנים האחרונות ספורט הטיפוס תפס תאוצה גדולה ביוון  ובמקומות רבים ביוון ניתן למצוא אלפי מסלולי טיפוס חדשים שנפתחים, האי המפורסם ביותר לטיפוס הוא כמובן קלימנוס, אי שכמעט נעזב עד שמטפסים גילו את הפוטנציאל שיש במצוקי האי ומרגע שהתחילו לפתוח מסלולי טיפוס האי הפך למוקד עליה לרגל של מטפסים מכל העולם, פעם בשנה גם אנחנו ב"טיפוס טיבעי " מקפידים לקיים מחנה טיפוס פעם בשנה באי הקסום ,שמאפשר את השילוב המושלם בין חופשה, ים וטיפוס.

גם לאי כריתים הטיפוס הגיע וגם שם ניתן למצוא אתרי טיפוס שנפתחים ופזורים ברחבי האי ומעבר לטיפוס האי מציע גם המון מסלולי קניונינג, אם מגיעים לשם באביב סיכוי גבוה שבחלק מהנחלים יזרמו מים.

היבשת עצמה כמובן גם מציעה אפשרויות טיפוס כמו לאונידיאו שנמצאת במרחק של כ 3 שעות נסיעה מאתונה ומציעה אין סוף אפשרויות טיפוס והעיר עצמה נותנת את כל השירותים שהמטפסים הממוצע צריך, מלונות זולים, מסעדות וברים, יתרון גדול של ליאונידיאו זה האפשרות לטפס שם גם בחורף וכמובן שגם שם אנחנו יוצאים למחנות טיפוס.

מקום נוסף וותיק הוא מטאורה– מקום קסום ותיירותי שבו יש מספר מנזרים בראשי הצוקים המצויים במקום, מאחר והאתר הוכרז כאתר מורשת עולמית תיירים רבים מגיעים לשם לבקר במנזרים ולטייל.
האתר ידוע גם כאתר טיפוס להרפתקנים מאחר ואינו מבולט.

אולימפוס– ההר הידוע כמשכנם של האלים ונמצא במרחק נסיעה מסלוניקי מציע טרק טיפוס לפסגת ההר, היתרון הגדול שאין צורך להיות מטפס מקצועי בניגוד לשאר אתרי הטיפוס שמחייבים להגיע אליהם עם ידע מסוים בטיפוס לאולימפוס מספיק להיות מטיב לכת, רוב המסלול הוא הליכה ורק בסוף יש קטע קטן שדורש זהירות ואבטחה.

לסיכום: יוון מציעה המון אפשרויות טיפוס, טרקים וקניונינג, מדריכי הטיפוס בטיפוס טבעי מדריכים ומכירים היטב את אתרי הטיפוס ביוון ומציעים הדרכה עם מדריך מוסמך שייקח אותכם לחוויה אתגרית בלתי נשכחת באחד מאתרי הטיפוס ביוון.

 

טיפוס ביוון