תפריט

טרק לפסגת האולימפוס

טרק לפסגת האולימפוס וקניונינג בקניון "אורליאס"

משך הטיול : 5 ימים  4 לילות

מועד הטיול: 25-29.07.21

מדריכים: יוסי כספי/דודו יפרח

מחיר : 1,100 יורו לא כולל טיסה (עבור 8 אנשים ומעלה)

עלות טיסה מוערכת: 350 יורו (מחיר סופי ייקבע ביום הכירטוס)

מועד אחרון לההרשמה: 22.06.21
הטיול בשיתוף עם חברת "דרכי הברזל"

על הטיול:

הר אולימפוס (2,917 מטר) המיתולוגי שוכן במחוז תסליה, דרום מערבית לעיר סלוניקי (מרחק שעה נסיעה ממנה בלבד). לפי המיתולוגיה היוונית ההר הוא משכנם של 12 אלים אולימפיים, פירוש השם של ההר הוא "הזורח". האולימפוס הוא הגבוה בהרי יוון, הוא נפרש על שטח עצום של כ-500 קמ"ר ויש לו 55 פסגות שרבות מהן מעל 2000 מטר.
ההר מצטיין בצמחיה עשירה שחלקה אנדמית להר. כמו כן על ההר מקננת אוכלוסיה ענפה של עופות דורסים (עייט צרעים, אוזניה שחורה,פרס ועוד).  

כמו במקומות רבים בעולם, המקומיים האמינו שההר הוא משכנם של האלים ולכן לא ניסו לטפס לפסגתו. ראשוני המטפסים הגיעו לפסגת ההר בשנת 1923. ההר מגיע כמעט עד לים האגאי ולמרגלותיו נמצאת רצועת חוף יפהפיה הנקראת ריביירת האולימפוס הנמצאת בין הרכס העצום והמוריק לחוף הים ונחשבת אטרקטיבית מאוד בקרב התיירים המקומיים.

תוכנית הטיול:

יום 1: נתב"ג – סלוניקי – אולימפוס – לינה בביקתה.

נמריא בטיסת בוקר של שעתיים וחצי מתל אביב לסלוניקי,לאחר הנחיתה בשעות הצהריים נעלה על הרכבים וניסע אל עבר נקודת ההתארגנות למרגלות ההר, שם נפגוש את מדריכינו היוונים ונתארגן ליציאה למסלול. בסיום ההתארגנות ניסע אל חניון פריוניה (בגובה של כ- 1100 מטר מעל פני הים) וממנו נצא להליכה של כארבע שעות במגמת עלייה אל בקתת הרים (בגובה 2,100 מטר), בקתה זו מהווה נקודת יציאה מצויינת אל פסגת מיטיקאס שאליה נטפס מחר בבוקר ובה גם נלון. לבקתות בהרים סגנון אירוח ייחודי הכולל לינה בחדרים משותפים! לאחר שחרור של השרירים ממאמץ היום וארוחה יוונית טיפוסית נוכל להרגע בבקתה עם בירה קרה בחברת מטיילים מכל העולם ולהיערך לטיפוס אל הפסגה מחר. 

יום 2: בקתה – פסגת מיטיקאס – בקתה. 

לאחר ארוחת הבוקר והתארגנות נצא בהליכה מבקתת ההרים (בגובה 2,100 מטר) אל פיסגת מיטיקאס באולימפוס (שגובהה 2,917 מטר) חלקו האחרון של המסלול כולל שימוש בציוד טיפוס ואבטחה!!! הנוף הנשקף מהפיסגה ביום בהיר מרהיב ובלתי נשכח ושווה ללא ספק את ההשקעה והמאמץ. לאחר הירידה מהפסגה נשוב אל בקתת ההרים בה ישנו בלילה הקודם לארוחת ערב ומנוחה לקראת הירידה למחרת.  

יום 3: בקתה  – פריוניה – ריביירת האולימפוס

לאחר ארוחת הבוקר נתארגן ונרד בדרך בה עלינו ביום הראשון והפעם ירידה של כ- 1000 מטר שנמשכת כשלוש שעות בחזרה לחניון פריוניה. לאחר הפסקה לארוחת צהריים והתארגנות נמשיך אל חוף הים אשר בריביירת האולימפוס. הר אולימפוס מגיע כמעט עד לים האגאי ולמרגלותיו נמצאת רצועת חוף יפהפיה הנקראת ריביירת האולימפוס הנמצאת בין הרכס העצום והמוריק לחוף הים. בחוף נרחץ, ננוח ונהנה מזמן חופשי. בסיום נתכנס למלון ושם נעבור תדריך לקראת הקניונינג מחר ונקנח בארוחת ערב.

יום 4:  קניונינג בקניון אורליאס – סלוניקי

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהמלון, נעלה על הרכבים וניסע כחצי שעה אל מרגלותיו הצפון מזרחיים של הר האולימפוס, פנינו אל קניון "אורליאס" המקסים. נצטייד בחליפות ניאופרן לבידוד מהמים ונצעד במעלה הקניון אל מסלול קניונינג מעגלי מהיפים והמהנים בקניוני יוון. במפלים שלאורך הקניון נגלוש ("סנפלינג") במים זורמים, נקפוץ לבריכות המים נחליק במגלשות טבעיות, נגלוש על אומגה ובעיקר נהנה מפארק המים הטבעי המקסים הזה עם חיוך שלא נגמר וכיף אדיר. אורכו של המסלול כחמש שעות ובסיומו נשים פעמינו אל מלון בעיר סלוניקי. בסלוניקי נבלה את הערב כולל ארוחת ערב חגיגית ופרידה מידידינו היוונים.

יום 5:  סלוניקי – נתב"ג

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע אל שדה התעופה בסלוניקי ומשם נמריא בטיסת בוקר ישירה בחזרה לישראל. 

קהל היעד:

המסלול מתאים למיטיבי לכת, בעלי יכולת שחייה ולא פחד גבהים וכולל הליכה מאומצת של עד 10 שעות ביום, תידרש חתימה על הצהרת בריאות והנפקת אישור רופא לצורך היציאה לטיול. 

המחיר כולל: 

העברות והסעות לפעילויות ברכבי מיניוואן, כלכלה מלאה מצ'ק אין לצ'ק אאוט, ליווי ע"י  מדריכי אתגר והרפתקה ישראלים ובנוסף מדריכים מקומיים מקצועיים + ציוד ייעודי, דמי כניסה לכל האתרים, ביטוח אחריות מקצועית וצד ג'.

המחיר אינו כולל :

טיסות, בדיקות קורונה, ביטוח נסיעות אישי עם הרחבות לקורונה+פעילות אתגר+חילוץ והצלה, הוצאות בעלות אופי אישי, תשר למדריכים מקומיים (בחירה חופשית)

תחבורה:

טיסה בינ"ל 

העברות והסעות לפעילויות ברכבי מיניוואן

לינה:

לינות במלונות ברמת תיירות טובה (2 בחדר)

לינות בבקתות הרים בחדרים משותפים

תוספת ליחיד בחדר במלונות: 100 יורו ללילה

כלכלה:

כלכלה מלאה מצ'ק אין לצ'ק אאוט.

 ארוחות הצהריים במהלך פעילויות שטח יינתנו כ-LUNCH BOX.

המחיר אינו כולל שתייה קלה/משקאות אלכוהוליים/ארוחות נוספות.

 

ביטוח:

ביטוח נסיעות אישי עם הרחבות לקורונה ופעילות אתגר ולחילוץ והצלה יירכש ע"י המטיילים מיד לאחר שהטיול הוכרז כיוצא.

עותק פוליסה בתוקף יישלח במייל למארגנים.

למטיילים מומלץ לשקול בנוסף רכישת ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה.

 

קורונה:

ההשתתפות בטיול מותנית בהצגת תעודת מתחסן/תעודת מחלים!!!

הנפקת טפסים ואישורים אישיים הקשורים לקורונה באחריות המטייל בלבד.

 

הרשמה:

מועד אחרון להרשמה 22.06.2021

לנרשמים יישלח לינק לטופס הרשמה עם פירוט המסמכים הנדרשים.

מטייל ייחשב כרשום לטיול רק לאחר הסדרת הרישום ותשלום המקדמה.

 

 

ציוד נדרש:

לינק לרשימת ציוד יישלח לנרשמים

 

דגשים חשובים:

  • קיום הטיול מותנה במספר משתתפים מינימלי (8 משתתפים).
  • המחיר הסופי של הטיסות ייקבע במועד הכירטוס 
  • התשלום עבור הטיסות נעשה ישירות מול סוכן הנסיעות!!!
  • תוספת ליחיד בחדר במלונות: 100 יורו ללילה.
  • המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.

לפרטים נוספים ושאלות מוזמנים ליצור עמנו קשר:

משרד: 055-6607500,  tipus.tivee@gmail.com

דודו: 052-2375297