תפריט

משלחת טיפוס לפסגת האנומן טיבה- ההימלאיה ההודית

משלחת טיפוס לפסגת "האנומן טיבה"- ההימלאיה ההודית

תאריכים: 26 בספטמבר עד ה- 13 באוקטובר 2023.

אורך בימים: 18 יום ת"א לת"א (12-13 ימים מלאים בשטח)

דרוג קושי (1-5):4

על האזור

מחוז "הימאצ'אל פראדש" ((Himachal Pradesh נמצא בצפון הודו, במרכז ההימלאיה  ההודית.

הוא גובל בחבל לדאק, ג'אמו וקשמיר מצפון ומערב, במחוזות "פונג'אב" ו"האריינה" מדרום, ובמחוז "אוטר פראדש" וחלקה הדרום מערבי של סין (טיבט) ממזרח.

רכס ההימלאיה הגדול (Great Himalayan Range) שחותך את המחוז בחלקו הצפוני, מצפון מערב לדרום מזרח, יוצר נוף אלפיני הררי מאוד, של רכסי ענק, עמקים ירוקים, מפלים ונהרות שופעי מים, שמנקזים את מי השלגים לואדיות.  פסגות הרכסים הגבוהים מתנשאים עד לגובה של כ-7000 מ', ומושלגים כל השנה. העמקים הירוקים ויערות הענק הם בית למגוון עצום של בעלי חיים וצמחייה, חלקם ייחודיים רק לאזור זה, ולא נמצאים בשום מקום אחר בעולם.

כל הטבע הפראי הזה משתרע על שטח עצום (מעל 200 קמ"ר) והופך את הימאצ'אל פראדש לגן עדן מרתק לאוהבי טבע, טיולים והרפתקאות.

חלק מהאזורים קרובים ונגישים דרך כבישים וערים גדולות, אחרים פראיים ומרוחקים מאוד, שהגישה אליהם קשה ומסובכת ואורכת ימים רבים. כך או כך כל אחד יכול להנות מהטבע כאן, במגוון דרכים: מסיור יומי ברכב, ועד למשלחות גילוי וטיפוס הרים של שבועות שלמים בשטח…

יעד המשלחת

המשלחת תתמקם במחנה הבסיס "Bias Kund"  בגובה 3,600 מ' ומשם תצא לטפס את הר "האנומן טיבה" (5970מ'), עם אופציה לטפס גם את ההרים "שאטידהאר" (5300מ') ו- וFriendship.

בחירת מועד הטיפוס והיעד תעשה בהתאמה אישית לקבוצה.

כל ימי הטיפוס מעל מחנה הבסיס הם בגובה רב ובסביבה מרוחקת ואינטימית בלב ליבה של ההימלאיה ההודית. מפסגת שלושת ההרים,נשקפת תצפית עוצרת נשימה,בגובה העיניים, על שלל הפסגות הגבוהות ביותר ברכסי האזור.

מסלול הטיפוס לפסגה הינו טכני (דרוג PD+) וכולל שימוש בחבלים, אמצעי עגינה, ואביזרי טיפוס קרח ושלג, אך אינו מחייב ידע מעשי בטיפוס הרים.

תוכנית המשלחת

יום 1 – טיסת לילה לדלהי. נחיתה לפנות בוקר.
יום 2- נסיעה למנאלי.
בשעות הבוקר נצא ישר משדה התעופה, במיניבוס פרטי, צפונה בדרך אל העיירה מנאלי שבמחוז "הימאצ'אל פראדש". הנסיעה תימשך על פני כל היום (עם עצירות לארוחות ולפי הצורך) ותספק לנו כניסה הדרגתית לאווירה הייחודית של הודו.
נגיע מאוחר באותו היום למנאלי. לינה במלון במנאלי.
יום 3- יום התאקלמות במנאלי.
מנאלי הציורית היא עיר תיירות (פנים וחוץ) פופולרית למרגלות הרי מערב ההימאליה ההודית. מלבד מוקדי העניין המקומיים (מקדשים, מעיינות חמים ושווקים ציוריים), סצינת התיירות הבינלאומית נכרת בה, ויש בה מגוון מסעדות, בתי קפה, חנויות ציוד ואטרקציות תיירות נוספות שהופכות אותה למרכז נוח ליציאה להרפתקאות באיזור.
את היום הזה נקדיש למנוחה, השלמת ציוד והתארגנות לקראת היציאה. לינה במלון במנאלי.
יום 4- הליכה אל מחנה ביניים (Dundi, 2850מ')
לאחר העמסת הרכבים וארוחת בוקר נצא לדרך! נסע ממנאלי לכפר סולאנג (כחצי שעה) ומשם נלך ברגל (4-5 שעות) הליכה מתונה בדרך נוחה עד למחנה ביניים (Dundi) בו נעצור ללינת לילה. לינה בשטח (2850מ')
יום 5- הליכה אל מחנה הבסיס (Beas Kund, 3540מ')
נמשיך לאורך נהר "סולאנג" במעלה העמק שהולך ונעשה צר, כשהרי רכסי ה"דולה דאר" (מצפון) ו"בארה באנגל" (מדרום) סוגרים עלינו משני צידי העמק. נחצה שדה בולדרים גדול (שהיה בעברו הרחוק קרחון…) ונגיע אל מחנה הבסיס באזור שטוח, נוח ויפיפה בקצה העמק. נקים את האוהלים האישיים ואת אוהל המטבח ונתארגן ללילה. זה יהיה הבית החם והנעים שלנו בימים הקרובים על ההר! לינה במחנה הבסיס (3540מ')
יום 6- יום התאקלמות במחנה הבסיס.
יום שיוקדש למנוחה והתאקלמות לגובה. במידה והתנאים יאפשרו נבצע תרגולות הליכה בשלג עם קרמפונים וגרזן קרח. לינה במחנה הבסיס (3540מ')
יום 7- עלייה אל מחנה הבסיס הקדמי (,ABC 4000מ') וירידה חזרה למחנה הבסיס
בימי הטיפוס הבאים על ההר נזדקק להרבה ציוד טכני ואוכל. את היום הזה ננצל לטובת התאקלמות נוספת וסחיבת חלק מהציוד אל המחנה הקדמי. אחרי שנקים אותו נרד חזרה למטה למחנה הבסיס. לינה במחנה הבסיס (3540מ')
יום 8- עלייה אל המחנה הקדמי (4000מ'). עליה למחנה הבסיס הקדמי עם כל הציוד להמשך הטיפוס על ההר. לינה במחנה זה (4000מ')
יום 9-עלייה אל מעבר ההרים Tentu (4996מ') וירידה אל מחנה 1 (4850מ)
יום של עליה משמעותית בגובה דרך tentu pass, בדרך נעלה במעלה קרחון שייקח אותנו לעליה לאוכף, בשלב זה ככל הנראה נעשה שימוש בקרמפונים וגרזן (בהתאם לתנאים). לאחר ההגעה לאוכף (נוף עוצר נשימה!) נרד מעט למחנה מספר 1 ליד אגם קפוא למרגלות מפנהו הצפוני התלול והמרשים של ההאנומן טיבה. לינה במחנה 1 (4850מ')
יום 10- חציית הקרחון סביב ההר בדרך למחנה 2 (5000מ')/ מחנה הפסגה
יום של הליכה ארוכה על קרחון לאורך בסיס ההר, בדרך אל מפנהו הדרומי, תוך שמירה על קו גובה. קושי היום תלוי מאוד בתנאים על ההר (תנאים יבשים יקשו על המעבר, ואילו שלג יקל מאוד את ההליכה). אנו מתכננים לעצור במחנה ביניים מדרום להר, אבל במידה והתנאים (ומצב הקבוצה) יאפשרו- נאריך את היום ונמשיך ישירות אל מחנה הפסגה בבסיס המפנה הדרום מזרחי של ההר (כ5100מ'). לינה במחנה 2/ מחנה הפסגה (5000מ'/ 5100 מ').
יום 11- הגעה אל מחנה הפסגה (5100מ')
הגעה אל מחנה הפסגה, הקמתו והתארגנות לקראת יום הפסגה. נלך לישון מוקדם במטרה להתחיל לטפס בלילה. לינה במחנה הפסגה (5100מ')
יום 12- יום פסגה! (5932מ')
נתעורר קצת אחרי חצות ונתארגן ליציאה לפסגת ההאנומן טיבה! זהו יום ארוך ומאתגר מאוד, בו נטפס בקבוצות קטנות (1:3) לפסגת ההר (5932מ'). יש לצפות ליום אינטנסיבי של 12-14 שעות טיפוס וירידה ביום הזה.
במידה ונסיים בשעה מוקדמת מהצפוי נתחיל בירידה כבר ביום זה. לינה במחנה הפסגה/ מחנה 2
יום 13- ירידה אל מחנה 1
נמשיך בדרך למטה במטרה להגיע למחנה 1, כאשר תנאי השטח ומצב הקבוצה הם שיכתיבו מתי (ואיפה) נסיים את היום. לינה במחנה או בדרך אליו.
יום 14- ירידה למחנה הבסיס
נקום מוקדם, נארוז ונעלה שוב על מעבר Tentu בדרך ממנה הגענו. נתחיל בירידה זהירה ואיטית במורד מעבר ההרים (נשתמש בחבלים במידת הצורך), ונרד דרך המחנה הקדמי ישר אל מחנה הבסיס הנוח והמפנק! המחנה, שרק לפני שבוע הרגיש כמו מחנה שטח סטנדרטי ירגיש לנו כמו הגעה למלון 5 כוכבים, ויזכיר לנו שהכל בחיים זה פרספקטיבה! נחגוג בארוחת ערב הודית מפנקת, ונסכם את הטיפוס! לינה במחנה הבסיס
יום 15 * – יום ספייר ששמור לאילוצי מזג אוויר ואילוצים נוספים.
יום 16- חזרה למנאלי
יום הליכה למטה בדרך לסולאנג. משם נמשיך ברכבים למנאלי. נגיע בשעות הערב המוקדמות לעיר ולמלון, למקלחת חמה, בגדים נקיים וארוחת ערב מפנקת.
יום 17- נסיעה לדלהי.
חצי יום שיוקדש למנוחה והנאה ממנעמי העיר. אחה"צ נתחיל בנסיעה דרומה לדלהי. נגיע לפנות בוקר אל שדה התעופה ומשם נמשיך בטיסת יום לישראל.
(ניתן לחזור בטיסה למעוניינים ולבלות יום בדלהי)
יום 18- טיסה לארץ (נחיתה בתל אביב בערב/ לילה).

# ההשתתפות במשלחת אינה מחייבת ידע מקדים בסיסי בטיפוס ועבודת חבלים. למשתתפים ללא רקע מתאים תידרש הכנה מקדימה בארץ.

# המשלחת כוללת ימי הליכה וימי טיפוס מלאים, בגובה רב, ובתנאי אויר דליל בחמצן.

# ההשתתפות במשלחת מחייבת בריאות תקינה וכושר גופני מעולה.

# בכל משך המשלחת נלווה בצוות עזר מקומי – סבלים, צוות מטבח ופרדות משא במידת הצורך.

 

מחיר והרשמה למשלחת:

עלות המשלחת:

5,100 דולר ארה"ב למשתתף (לנרשמים עד ה15 במאי 2023)

 5,300 דולר ארה"ב למשתתף (לנרשמים מה16 למאי 2023 ועד שלושה שבועות לפני מועד היציאה)

  • המחיר לאדם בקבוצה של מינימום 8 חברי משלחת.
  • מספר המקומות במשלחת מוגבל ל 12 משתתפים לכל מדריך ישראלי.

 

לנרשמים יישלח קובץ מפורט ומעודכן עם כל פרטי המשלחת.

 

בכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו:

משרד 055-6607500

דודו 052-2375297

[email protected]